הקמת בריכות שחיה: תכנון, אישורי מועצה והקמה

הקמת בריכות שחיה מבטון שונה מהקמת יתר סוגי בריכות השחייה. היא מצריכה חפירה באדמה ויציקת בטון בתוכה, ועל כן היא מצריכה אישור מהמועצה. לקוחות רבים בוחרים להסדיר הקמת בריכות שחיה מבטון בשל האיכות, העמידות וההיכרות מתחום מועדוני הספורט, שם הבריכות ברובן מבוטנות ושקועות באדמה. ניתן לבחור בריכות שחיה מפיברגלס, עץ ופנלים תרמופלסטים אשר אינם מצריכות אישורי מועצה. הן ניתנות לבנייה גם לאחר שהבית כבר הוסדר ואוכלס. לרוב, מדובר בהליך בנייה מהיר יחסית של 7-15 יום.

תכנון מבני של בריכות שחיה

התכנון המבני מתבצע לראשונה על ידיכם, כלקוחות. ניתן להיכנס לאתר הדמיית מחשב של חברת בריכות שחיה ולעצב לעצמכם בריכת שחיה מהאגדות: בחירת ציפוי פנים של הבריכה מ- PVC או פסיפס, בחירת דגם של גרם מדרגות כולל מיקום בתוך הבריכה, בחירת צורת גוף הבריכה, תכנון אמצעי הזנת מים מבוסס סקימרים או גלישה לבחירתכם, ועוד. התכנון המבני קל, פשוט וכשמסיימים לעשותו מקבלים סיכום של הבריכה כולה עם כל היתרונות של המוצר החדש.

יישום הבנייה

בריכת פיברגלס היא בריכה שאספקתה נעשית עד שבועיים ימים מביצוע ההזמנה. ההתקנה עורכת מספר שעות מצומצם בלבד. בריכה מפנים תרמופלסטים כפולים, הידועה בשם 'בריכה מתועשת' ניתנת לבנייה בשבוע ימים. שתיהן מצריכות הטמעה בתוך האדמה המבוססת על חפירה והתקנת אמצעי הגנה על שפת המים כמו דקים, משטחי בטון או מסננים (בבריכות פיברגלס ישנם מספר דגמים שלא מצריכים חפירה). המסננים נועדו אם הוזמנה בריכת גלישה, משום שהרעיון בהזנת מים כזו הוא שהמים עולים לכיוון הרצפה, חודרים לתוך המסננים וחוזרים לתוך הבריכה כשהם נקיים ומסוננים.

אמצעי מניעת אידוי, מניעת נפילות ובטיחות

אמצעים אלו הם מכסי בריכה שנועדו לשמור עליכם ועליה מפני נזקים. מי שמתעניין במכסה למניעת נפילות יכול להזמין מכסה בטיחות מחומרים קשיחים בהפעלה הידראולית. מי שמתעניין במכסה תריס נפתח יפנה להתקנת מכסה חשמלי. אסור לדרוך עליו בשל כך שהוא לא עמיד לשאת משקלים כבדים. ניתן גם לבחור במכסה צף מגומי קשיח אותו ניתן לגרור ידנית כשפותחים וסוגרים את הבריכה. מומלץ לבחור את דגם אמצעי הכיסוי אך ורק על פי מטרות שימור הבריכה שלכם. למניעת אידוי – שלושת האמצעים יהיו מועילים ולמניעת נפילות רק מכסה בטיחות הידראולי יהיה בר שימוש.